Loading
23 października 2015

Snapchat – „z czym to się je”?

Narzędzia marketingoweComments are off for this post.

You Are Here:Snapchat – „z czym to się je”?

Snapchat jest to komunikator internetowy, który powstał 3 lata temu. Obecnie korzysta z niego 100 milionów użytkowników. Tylko w ciągu jednego dnia użytkownicy przesyłają ponad 700 milinów różnego rodzaju zdjęć i filmów. To liczby świadczą o jego ogromnej popularności, szczególnie wśród ludzi młodych.


Jak działa i czemu służy Snapchat?


Snapchat opera się przede wszystkim na szybkiej i łatwej wymianie plików multimedialnych. W niedawnym czasie zostały dodane takie funkcje, jak wymiana wiadomości tekstowych lub filmów wideo. W aplikacji treści, którymi wymieniają się użytkownicy kasowane są automatycznie po kilkunastu sekundach. Jest to funkcja, która odróżnia tą aplikacji od innych jej podobnych. Dzięki snapchatowi użytkownicy mają możliwość zobaczenia zdjęć zrobionych w różnych zakątkach świata.


W ostatnim czasie aplikacja zaproponowała zupełnie nową funkcjonalność, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem użytkowników, chodzi mianowicie o moduł Snapcash. Dzięki tej funkcji użytkownik ma możliwość błyskawicznego przesyłania pieniędzy na dowolny nr telefonu lub adres e-mail.


Dlaczego ma tak dużą popularność?


Snapchat jest to bardzo intuicyjna aplikacja, która zawdzięcza swoją ogromną popularność przede wszystkim łatwości komunikacji. Snapchat jest popularny zwłaszcza wśród ludzi młodych. Aplikacja swoją popularność zawdzięcza również temu, iż daje użytkownikom namiastkę portalu społecznościowego, dzięki możliwości publikowania tak zwanych Stories – czyli albumów zdjęć bądź krótkich vidofilmów.


Popularność i potencjał aplikacji Snapchat dostrzegł Mark Zuckerberg Facebook. Za wykupienie praw do snapchata chciał zapłacić bagatela … 3 miliardy dolarów!


Instalacja snapchata

Instalacja Snapchata jest bardzo prosta. Przede wszystkim należy program pobrać i zainstalować aplikacje na telefonie. W czasie rejestracji musimy podać numer telefonu, adres mailowy, datę urodzenia, Musimy również wybrać nazwę użytkownika, której już nie można zmienić, należy również podać hasło w celu zabezpieczenia. W czasie pierwszego uruchomienia aplikacji można udostępnić kontakty w telefonie, w celu wyszukania znajomych, którzy korzystają ze Snapchata. Później możemy dodać kontakty również ręcznie, do czego potrzebna jest nazwa użytkownika, nie ma bowiem możliwości wyszukiwania użytkowników poprzez adres mailowy.


Instalację Snapchata można przeprowadzić jedynie na urządzeniach z Androidem i iOS. Użytkownicy, którzy posiadają Windows Phone, nie mają możliwości korzystania z aplikacji i prawdopodobnie nie będą jej mieli, ponieważ twórcy aplikacji nie planują wypuszczenia wersji na Windows Phone.

About the author:

Top