Loading
16 listopada 2017

Słyszeliście kiedyś o panoramie 360?

Bez kategoriiComments are off for this post.

You Are Here:Słyszeliście kiedyś o panoramie 360?

 

Tematem dzisiejszego tekstu będzie panorama 360 stopni. Jest to rozwiązanie, które w obecnych czasach spotyka się coraz częściej, więc należy się z nim bezwzględnie oswajać. Podejrzewam, że może nie wszyscy jeszcze wiedzą, o czym mowa, ale nie ma tym nic złego. Od tego jest ten tekst. Po jego przeczytaniu nie będzie mowy o jakichkolwiek tajemnicach. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest rozpoczęcie od nazwy. Nazwa wzięła się stąd, że mamy do czynienia z możliwością obrotu o 360 stopni w pionie i 180 stopni w poziomie. W ten sposób osoba oglądająca ma wrażenie realnego widoku. Takie rozwiązanie jest bardzo dobre, kiedy zależy nam na przedstawieniu czegoś interesującego. Każda osoba, która będzie zainteresowana taką panoramą musi mieć świadomość, że nie każdy aparat będzie odpowiedni do jej wykonania. Potrzebne są aparaty mające obiektywy o typie Fish-eye. Przy takich rozwiązaniach całość zamontowana jest na dedykowanej głowicy panoramicznej, która jest osadzona na statywie.

 


Subtelna forma reklamy
Jakby nie patrzeć mówimy o czymś, co zawsze będzie reklamą. Doskonały przykłady reklam robionych techniką, jaką jest panorama 360 dostępna tutaj , można znaleźć w naprawdę wielu miejscach i wcale nie trzeba długo szukać. Należy jednak podkreślić, że żyjemy w świecie, gdzie rządzi nachalna reklama. Można powiedzieć, że ten rodzaj reklamy spotykany jest praktycznie na każdym kroku. Jak to często jednak bywa, są jakieś wyjątki, a wyjątek w tym przypadku to wirtualna panorama. Wirtualna panorama wypisuje się z przedstawionego schematu. Tutaj mamy do czynienia z subtelnością. Nie oznacza to jednak, że jest gorzej. Każda osoba decydująca się na wirtualną wycieczkę ma możliwość samodzielnego poruszania się po niej. W żadnym wypadku nic nie jest narzucane czy coś w tym stylu.
Elementy multimedialne
Być może zastanawiacie się jakie elementy multimedialne mogą się znaleźć w wirtualnych panoramach. Jeżeli tak, spieszę z odpowiedzią. Oto wszystkie elementy multimedialne, które mogą znaleźć się w prezentacjach (panorama jest taką prezentacją):

  • – zdjęcia (w tym zdjęcia gigapikselowe)
  • – galerie zdjęć
  • – filmy
  • – informacje tekstowe (opis do całej panoramy lub wywołanie po kliknięciu w konkretny obiekt)
  • – podkład dźwiękowy (dźwięki otoczenia lub muzyka)
  • – głos lektora (głos lektora zarejestrowany w studiu nagraniowym lub głos wygenerowany za pomocą syntezatora mowy)

Jak widzicie, jest tego dosyć sporo. Naturalnie nie ma konieczności umieszczania wszystkiego, ale jeżeli każdy z wymienionych elementów zostanie odpowiednio wykonany, to czeka nas nic innego jak po prostu sukces. Sukces, który będzie mieć swoją cenę, jak wszystko zresztą.

 

Technika, jaką jest panorama 360 jest coraz bardziej popularna - informuje przedstawiciel.121132720(10)
Technika, jaką jest panorama 360 jest coraz bardziej popularna.

Na jaki wydatek należy się przygotować?
Z pewnością nie wszyscy dają sobie sprawę, że odpowiedź na to pytanie jest bardzo częsta. Przykłady można znaleźć dosłownie wszędzie, wystarczy otworzyć pierwszą lepszą stronę internetową i obejrzeć jej wirtualny spacer. Jest tu wiele propozycji bardzo różniących się się od siebie. Można powiedzieć, że jest to absolutnie kluczowa sprawa. Oczekiwania klientów są różne i firmy decydują się na ustalanie indywidualnych ofert. Sprawa jest bez wątpienia bardzo złożona i trudna o dokładniejsze ustosunkowanie się. Każda firma podczas ustalania cen bierze inne względy pod uwagę. Można powiedzieć, że jest tylko jeden element wspólny, rzecz jasna mam na myśli oczekiwania klienta; powinno to być dla każdego oczywiste, ale czasem pewne rzeczy nie zaszkodzi przypomnieć. Poza tym dosyć często spotyka się warunkowe upusty. Schemat zawsze jest ten sam. Mamy pewien warunek i kiedy zostanie przez nas spełniony, czeka na nas obniżka ceny. Szczegółów musicie się jednak dowiadywać osobiście. Tak jak już powiedziałem, propozycję są zróżnicowane.

 

About the author:

Top