Loading
23 października 2015

Reklama na Facebooku – jak zacząć?

Narzędzia marketingoweComments are off for this post.

You Are Here:Reklama na Facebooku – jak zacząć?

Reklama na Facebooku może generować duży ruch na Twojej stronie, oczywiście pod warunkiem, że jest w odpowiedni sposób prowadzona. Dzięki zaprezentowanym tutaj wskazówkom utworzysz profesjonalną reklamę na Facebooku.


Jak uruchomić reklamę na Facebooku?


Krok 1 – W pierwszym kroku należy się przede wszystkim zalogować na swoje konto. Następnie należy rozwinąć menu i kliknąć „Utwórz reklamę”. (Patrzy rys. 1)Krok 2 – Następnie pojawi nam się lista (patrz rys. 2 ). Wybieramy cel reklamy. W tym poradniku skupimy się na promowaniu strony. Celem jest więc zwiększenie polubień naszej strony. Wybranie celu kampanii jest bardzo ważnym krokiem, ponieważ nie można go zmienić w późniejszym czasie.Krok 3 – W kolejnym kroku musisz określić parametry kampanii. Przede wszystkim należy określić nazwę kampanii. Musimy także zdefiniować grupę odbiorców – określamy ich płeć oraz zainteresowania. (Zobacz na rys. 3)Krok 4 – Następnie musimy określić, jaki dzienny budżet musimy przeznaczyć na kampanię (rys. 4) . Musimy również określić sposób i czas wyświetlania reklamy.Krok 5 – Następnie wybieramy materiał, którym chcemy promować naszą stronę. Do wyboru mamy zdjęcia lub film video. W tej części musimy również określić treść tekstu, jaki chcemy, aby wyświetlał się użytkownikom. (patrz rys. 5)Krok 6 – Możemy zobaczyć, jak nasza reklama będzie wyświetlała się na komputerach i urządzeniach mobilnych (rys. 6). To czas, w którym możemy dokonać ewentualnej korekty.


Krok 7 – Ostatnim krokiem jest złożenie zamówienia. Możemy wybrać sposób zapłaty, który jest dla nas dogodny. (zobacz rys. 7).

About the author:

Top