Loading
14 grudnia 2017

Nowoczesny dom z drukarki 3D

Bez kategoriiComments are off for this post.

You Are Here:Nowoczesny dom z drukarki 3D

Słyszałeś o technologi druku 3D? W skrócie jest to technologia, gdzie do drukarki wysyła się projekt 3D jakiegoś obiektu i ona drukuje. W ten sposób można wytworzyć np. figurkę ulubionego bohatera. Jednocześnie ta technologia została już wykorzystana do budowy nowoczesnych domów.

Obecnie zrealizowane projekty co prawda odstają wyglądem od tych, które znajdziesz na stronach internetowych. Jednocześnie jeżeli w przyszłości dopracuje się technologie druku 3D, to każdy będzie mógł mieć nowoczesny dom. Trzeba zwrócić uwagę na to, że projekty realizowane w tej drukarce są znacznie tańsze niż domy budowane klasycznymi metodami, ponadto realizacja projektu jest znacznie szybsza.

Co prawda w najbliższych latach pewnie nie nastąpi rewolucja, w której nowoczesne domy ( link ) będą drukowane a nie budowane, jednak według mnie ludzie powoli przekonają się do takich rozwiązań. Są one znacznie tańsze i szybsze niż zlecenie budowy domu nowoczesnego zewnętrznej firmie.

Dodatkowo to rozwiązanie jest ciekawe, ponieważ umożliwia tworzenie takich konstrukcji, które przy użyciu tradycyjnych metod byłyby bardzo trudne, a czasem wręcz niemożliwe do realizacji.

About the author:

Top