Loading
25 października 2017

Jak powstają wirtualne spacery? Opis procesu krok, po kroku.

Bez kategoriiComments are off for this post.

You Are Here:Jak powstają wirtualne spacery? Opis procesu krok, po kroku.

Wirtualne spacery podbijają świat marketingu. Czym są? Jak powstają i kto zajmuje się ich tworzeniem? Na te oraz inne pytania odpowiedź znajdziecie w niniejszym artykule!
Na początek definicja
Wirtualne spacery to multimedialne aplikacje, które tworzone są w oparciu o panoramy sferyczne. Niezwykłe w całym procesie jest to, że aby wirtualny spacer mógł powstać konieczne jest wykonanie kilkunastu zdjęć jednego punktu w różnych perspektywach.
Jak można się domyśleć właściwy, wirtualny spacer powstaje w wyniku połączenia kilku panoram dzięki filmowaniu dronem. Na ekranie urządzenia, które wyświetla wirtualny spacer umieszczone są tak zwane hot spoty, czyli strzałki pozwalające poruszać się w obrębie kilku punktów obejmujących całą prezentację.

14441122720(7)
Skąd bierze się rosnąca popularność wirtualnych spacerów?
Zdaniem specjalistów tkwi w niej ogromny potencjał marketingowy. Pozwalają efektywnie prezentować atrakcje miast, otoczenie obiektów komercyjnych a nawet ich wnętrza. Zleceniodawcami specjalistów zajmujących się tworzeniem wirtualnych spacerów coraz częściej zostają:

  • Włodarze miast – ich celem jest powiem ciągła popularyzacja miasta wśród potencjalnych turystów
  • Właściciele obiektów hotelowych – dołączając wirtualny spacer do swojej firmowej strony internetowej mogą za pośrednictwem sieci internetowej przedstawić zainteresowanym klientom atrakcje i zalety korzystania z usług danego punktu noclegowego
  • Właściciele sal weselnych – jak wiadomo domy weselne cieszą się coraz większą popularnością a popyt na tego typu usługi nie maleje od lat. Każdego roku powstają nowe sale, które walczą o każdego potencjalnego klienta.
  • Właściciele firm produkcyjnych – których to z kolei celem jest możliwość zaprezentowania kontrahentom całego procesu produkcyjnego.
  • Agencje pośredniczące w obrocie nieruchomościami oraz deweloperzy – dzięki wirtualnym spacerom renoma ich firmy niemalże natychmiast rośnie podobnie zresztą jak szansa na znalezienie odpowiedniego kupca, co w dobie dzisiejszej konkurencyjności rynku jest niezwykle istotne.

14441122720(8)
Ile trzeba zapłacić za stworzenie wirtualnego spaceru?
Na tym etapie prawdopodobnie każdy zadaje sobie to pytanie. Śpieszymy więc z odpowiedzią, która być może wcale Was nie usatysfakcjonuje. Tak naprawdę rozbieżność cenowa jest ogromna. Wszystko zależne jest bowiem od specjalisty, który podejmuje się wykonania zlecenia oraz od kilku innych, istotnych czynników:

  • sprzętu, który bierze udział w realizacji usługi
  • doświadczenia fotografa
  • detali technicznych (elementów sterujących, sposobów przemieszczania się po wirtualnych punktach panoramy,wielkość obszaru objętego panoramą i wiele, wiele innych).

Zalecamy, aby szczegółowych informacji szukać bezpośrednio u źródła, które znajduje się między innymi w http://flydron.pl/filmowanie-dronem-z-powietrza/ filmowanie dronem z powietrza.
Ciekawostka, o której nie wiedziałeś…
W procesie produkcji wirtualnych spacerów istnieje możliwość wzbogacenia ich o dodatkowe elementy multimedialne. Zaliczamy do nich między innymi:
1. zdjęcia – możliwe do odtworzenia po kliknięciu w specjalną ikonkę znajdującą się w panoramie,
2. całe galerie zdjęć oraz filmy,
3. zdjęcia giga pikselowe,
4. podkłady dźwiękowe,
5. naturalne dźwięki otoczenia (szum morza, drzew, śpiew ptaków),
6. głos profesjonalnego lektora.

To, czy warto inwestować w wirtualne spacery zależne jest w dużej mierze od celów jej zastosowania oraz specyfikacji firmy potencjalnego zleceniodawcy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zalecamy konsultację z profesjonalistą, który pomoże w wyborze najlepszego rozwiązania.

About the author:

Top